Facebook reklamlarını tartışırken genellikle “Facebook reklamları çalışıyor” mesajının hemen ardından çıkan yaygın bir soru “Facebook reklamlarının maliyeti nedir?”

Eee, sadece 20 $ paranız varsa ve öğle yemeğine çıktıysanız, maliyeti ne kadardır? Tasarıyı planlamadığınız sürece, size harcamak zorunda kalandan daha fazla maliyet ödemeyeceksiniz. Ne kadar yiyecek alırsınız başka bir hikaye.

Facebook reklamcılık maliyetleri

Facebook’ın ne kadar tutacağına dair bir soru değil, ancak paranız ne kadar gidecek. Platformu aşırı pahalıya dayandırarak kullanmaktan vazgeçen Pazarlamacılar, muhtemelen aynı kişilerin balıkçılıkta bir petrol sızıntısı ile kendi çizgisiyle zaman kaybı olduğunu iddia ediyor.

Facebook reklamcılığına veya bu konuyla ilgili herhangi bir çevrimiçi reklamcılığa giderseniz, net bir odaklanarak basit bir stratejiyi izlerseniz, platformun maliyet etkinliği sizi şaşırtacaktır. Körü körüne sokarsanız, bir kumarhanede Michael Jordan’dan daha hızlı para kaybedersiniz.

Bu yazıda şunları özetleyeceğim:

Facebook’ta ortalama TBM de dahil olmak üzere Facebook reklamlarıyla ilişkili bazı ortalama maliyetler.
Facebook reklamları oluştururken kaçınılacak en masraflı hatalar, birlikte
Hedefinizden bağımsız olarak sizi Facebook maliyetlerini kazanmak ve optimize etmek için bir konuma getirecek en iyi uygulamalar ve
Facebook Reklamcılığında Pahalı Hatalar

Facebook reklamlarına girmeyi başarabildiğiniz ilk hata net bir stratejiye sahip değildir. Hedefleme ve reklam metninde ne yaptığınızı gerçek anlamda kavramaksızın yanan silahlara girerseniz, kendinizi çok hızlı bir şekilde bir delikte bulursunuz. Hazırlıksız bir futbol oyununa girmek gibi olurdu.

Sorunlu ve pahalı reklamlardaki teşhisler, şüphelenebileceğiniz kadar karmaşık değildir. Pazarlamacılar, şu durumlarda aşırı harcama yapar:

Hedefi çok geniş hedefle
Özel kitleler uygulamayın
Temel bir yeniden hedefleme stratejisine sahip değilsiniz
Test etmeyin
Çok Geniş Hedefleme

Facebook reklamcılığına yeni başladıysanız bu tuzak düşmek kolaydır. Facebook, sizi çerez dolabına giren bir köpek gibi bırakabilecek kadar gülünç derecede çok sayıda hedefleme seçeneğine sahiptir.

Genel hedeflemenizi özetlediğinizde birkaç şeye dikkat etmek isteyeceksiniz, ancak boşa harcanmış gösterimlerin boşa harcanmış para olduğunu unutmayın.

Yaş Aralığı: Seçtiğiniz yaş aralığının mümkün olduğunca hedef demografinize yakın olduğundan emin olun. Zekâsız bir düşünceye benziyor, ancak ihtiyacınız olan son şey, işletmeniz için herhangi bir anlam ifade etmeyen veya bunlarla alâkalı bir kullanımı olan insanlara göstermek.

Facebook reklam maliyeti Steve Buscemi diğer çocuklar

İlgi Alanları: Hedef kitlenizin içine düştüğü gibi “tür çeşit” olan belirsiz çıkarları hedeflemek bir hatadır. Tekneler satıyorsanız, sahilden hoşlanan herkesi hedeflemek istemezsiniz.

Zamanınızın çoğunu, hedeflediğiniz ilgi alanlarını istediğiniz kitleyle alâkalı hale getirmek için harcayın. İlgi alanı hedefleme ile, geniş düşünce zihniyetinde sıkışmak kolaydır. Gerçekten kendinizi hedeflenen kullanıcı olarak tasarlamak için zaman ayırın. Bu kullanıcıyla ilgili olası tüm konularda beyin fırtınası yapın ve arayın. Birkaç özel ilgi alanının, bir düzineden çok daha geniş olanlardan daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Konum: Pazarınızın dışına hedeflemek başka pahalı bir hata olabilir. Kitleniz yalnızca belirli bir konumda bulunuyorsa, tüm ABD’yi hedeflemeyin. Bu, oyundaki en büyük çaylak hatalarından biri olabilir, çünkü bu tür etkileyici ayrıntılarla hedeflenebilme özelligi diğer platformlarda yoktur.

Çekirdek demografik bilgiler İngilizce konuşuyorsa (veya başka herhangi bir dilde değilse), kesinlikle bunları dahil etmek isteyeceksiniz. Facebook izleyicilerinizi kısaltmak için bir dil veya belirli dil sayısı seçmeniz önemlidir. Bu, size en çok ilgi duyacak kişinin türünü daha ayrıntılı tanımlamanıza izin verir.

Erişimi Yoksayma: “tahmini kitlelerin erişimine” dikkat edin; bu, yaklaşık kitlenizin boyutunu bilmenizi sağlar. Küçük kasaba olan ABD’de Zumba dersleri veriyorsanız – nüfusu 12.000 – hedef kitlenizin 25 milyonu biraz agresif. Hedeflemede değişiklik yaparken sayaca göz kulak olun, hangi değişkenlerin önemli bir etkisi olduğunu bilmek önemlidir.

Facebook Reklamlarını Test Etmede Başarısız Olma

Bu, kolayca reklam bütçenizi atmanın en etkili yoludur. İnançlarını, haysiyetlerini ve bütçeyi kanıtlanmamış kampanyalara koyan bütün bu zavallı ruhları düşünerek geceleri uyanık kaldım. Kalbimi kırıyor.

Gerçek şu ki, paranı “çalışacak” bir şeye patlatmanız gerekmiyor. Sonuç almak için baskı her zaman var, ancak sopaları atmadan önce suları test etme uygulaması, sonucun ne kadar soğuk olabileceği şokunu kurtarabilir. Yavaşça havuza girin, daha uzun süre kalabilirsiniz.

Facebook Reklamlarının Maliyetini En İyileştirme

Facebook reklamlarıyla ilgili sorun, nereden veya nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız büyük olasılıkla kendinizi cüzdan’da çekmeye niyetlisiniz. Çözüm yine de basittir ve ayrıntılara biraz önem verilmesi kampanyalarınızda dramatik bir etkiye sahip olabilir.

Facebook reklam maliyeti Bob Ross mutlu küçük kazalar

Ortalama Facebook reklamcılık maliyetleri

Reklamlarınızın optimizasyonunun yanı sıra, Facebook reklamcılığına ilişkin ortalama maliyetler de vardır. Bu sayıları daha da netleştirmek için, ücretlendirilebilecek farklı yollara bir göz atalım.

Bir reklam grubunu oluştururken veya düzenlerken, aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi “Optimizasyon ve Fiyatlandırma” başlıklı bir bölüm bulunur:

Facebook reklam maliyet optimizasyonu fiyatlandırma

Kampanyanızın hedefine bağlı olarak, reklamlarınızın nasıl dağıtılacağına ilişkin birkaç seçenek vardır:

Facebook reklam maliyet optimizasyonu teslimi

Gördüğünüz gibi, bir kitleyi inşa ettiğinizde, mutlaka onun içindeki herkesi hedeflemek zorunda değilsiniz. Facebook istediğiniz fiyat optimizasyonunu alır ve reklamlarınızı, seçtiğiniz eylemi gerçekleştirme olasılığı en yüksek kişilere sunar. Örneğin, örneğin, “Web Sitesi Dönüşümleri” ni seçtiyseniz, Facebook, reklamlarınızı “muhtemelen” söz konusu eylemi gerçekleştiren kişilere teslim edecek. Aynı şey, “web sitesi tıklamaları” için de geçerli, Facebook, hedef kitlenizin havuzunu alıyor ve reklamı, tıklama veya etkileşimde bulunma olasılığı en yüksek olanlara gösteriyor.

Hedefiniz ne olursa olsun, çeşitli faktörlere (çoğunlukla optimizasyon için ana hatlarıyla belirttiğim gibi) dayanan bir açık artırma sistemine yerleştirilirsiniz; bu, istediğiniz sonuca bağlı segmental grup grubuna “Ulaşın” için ödediğiniz fiyatı belirler. (yani tıklamalar).

Eylemi gerçekleştiren kişi sayısı, kitleye ulaşmanız için ne kadar ödersiniz ve toplam sonucunuzun maliyetinin ne kadar olacağını etkiliyor.

Hedefiniz dahilinde, farklı metrikler için ücret alınmayı seçme olanağına sahipsiniz:

Facebook reklam maliyetinin gösterim başına ücreti

Reklamınızı “erişilebilir kitleniz” e mümkün olduğunca fazla gösterecek ve 1,000 gösterim başına ücretlendirilen BGBM olma yeteneğiniz var. Bu tür fiyatlandırma seçeneği, son derece hedefli kitleler veya tanıdığınız bir grup insan etkileşime girip dönüştürecekleri için seçilmelidir. Bu seçenekle sıklıkla gözlemlemek zorunda kalacağınız söyleniyor çünkü çok hızlı tırmanıyor.

Günlük benzersiz erişim, sıklık sorunuyla ilgilenir ve yalnızca günde bir kez gösterilir. Deneyimime göre, farklı dağıtım yöntemleriyle deney yaparak, kampanya hedefinizle yakından ilgili olanın diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğini fark ettim.

Ortalama maliyetlerin üst düzey bir görünümünü vermek için, bazı 2015 ortalamalarına göz atalım (buradan bulabilirsiniz):

Ortalama Facebook Reklamı tıklama başına maliyet: 0.27 ABD Doları

Ortalama tıklama oranı:% 1.5

Facebook Web sitesi için özel tıklama oranı Kitle reklamları: 1.25%

Müşteri verilerimiz birbirine benzemekle birlikte, tıklama başına biraz yüksek maliyetler ve biraz daha düşük ortalama TO’lar ile.

ortalama facebook maliyetleri

Bununla birlikte, bunlar sadece ortalamalar ve bu yazı sizin ortalamanın üstünde olmanıza yardımcı olmak için tasarlandı. Bahsedilen ipuçlarıyla, en iyi durumda TBM’yi 0,05 ABD Doları ve Dönüşüm Başına Maliyet (ABD Doları) başına 2,00 ABD Doları kadar düşük seviyede elde edebildim. Bir kampanyanın kullanım ömrü boyunca, EBM’nin yükseldiğini ve hafif düştüğünü görmek normaldir, ancak EBM çok artmaya başlarsa, kampanyayı duraklatmanın zamanı geldi.

Başarılı bir hesap oluşturmak, tıpkı bir ev inşa etmek gibidir. Başlamak için güçlü bir temel oluşturmak isteyeceksiniz, aksi takdirde çökecek ve kedi Bay Peaches’in 8 ila 12 hafta boyunca gövde giymesi gerekecek.

Herhangi bir kampanyaya verdiğiniz güçlü destek, sahip olduğunuz şeylerden yararlanmanızdır. Sahip olduğunuz müşterilere ya da sahip olmak istediğiniz müşterilere benzer kişileri bulmak için Facebook’a gitmek istiyorsunuz. Yeniden hedefleme etrafında stratejinizi merkezileştirin.

Güçlü bir yeniden hedefleme temel oluşturmak için en iyi yol, bir web sitesi izleme pikseli ve özel kitlelerdir. Web sitenizde Facebook takip pikseliniz yoksa, bir tane bulun. Ciddi anlamda. Kimseye sahip olmak, Bigfoot’u bir kamera olmadan aramak gibidir.

Pikselin uygulanmasına yardıma ihtiyacınız varsa, kurşun üretimi için Facebook hakkındaki bu blog yazısında kısaca özetledim.

Pikselin belirli bir süre web sitenizde yayınlanmasına (trafiğin hacmine bağlı olarak yaklaşık bir iki hafta) izin verin ve onu bilmeden önce özel bir kitle oluşturabilirsiniz.

Facebook Reklamlarında Kurşun ve Lookalike Hedef Kitleler

Bir sonraki adım, müşterilerin e-postalarından veya sahip olduğunuz potansiyel müşterilerin e-postalarından oluşan özel bir kitle yüklemektir. Strateji, sadece ilgi hedefleyen tahmini oyunu hassaslaştırmaktır. Aradığınız kişilerin temel profilini oluşturun, sonra gerekirse ilgi alanlarını ve davranış katmanlarını ekleyebilirsiniz.

Özel kitleler yüklemek için, reklam yöneticinizin araçlar bölümüne gidin:

Facebook reklam maliyeti kitleyi yaratıyor

“Kitleler” i seçin ve sayfanın sol üst köşesindeki “Kitleyi Oluştur” sekmesine geçin:

Facebook reklam maliyeti özel kitleyi yaratır

Müşteri listenizi veya olası potansiyel satış listenizi içe aktarmak için birkaç seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz:

Facebook reklam maliyeti ithalat kitle

“Bir dosya yüklemeyi” seçerseniz dosyanın .txt veya .csv olması gerektiğini unutmayın. biçim.

İşletmelerin, müşteri bilgilerinin herhangi bir şeye yüklenmesinden rahatsızlık duyması çok nadir değildir. Siz ve müşterileriniz arasında bir güven seviyesi var ve Facebook’a bilgi verme konusunda tereddüt duyabileceği anlaşılabilir. Bununla birlikte, bunu yapma süreci aslında her iki taraf için de daha iyi bir deneyim yaratacaktır. Facebook yalnızca mevcut kullanıcılarla bağlantı kurmak için e-postaları kullanıyor. Teknik olarak, zaten tüm bilgilerine sahipler – sadece onları buluyorsunuz.

Müşteri kitleniz Facebook’a yüklendikten sonra onları hedeflemenizden hariç tutabilirsiniz. Bu, reklamlarınızı hiç görmeyecekleri ve gösterimleri harcamadığınız anlamına gelir.

Facebook reklam maliyeti kitleyi hariç tutuyor

Müşteri listenizi yüklemenin stratejik nedeni, benzer bir kitleyi oluşturmaktır. Facebook, eşleşen kullanıcıları özel kitlenizde alıyor ve bol miktarda veri ile platformun desteklediği, yüklediğiniz kullanıcılara benzer kullanıcıları buluyor.

Özel kitlenizi oluşturduğunuz yerin alt kısmında, görünümlü öğeler için seçenek göreceksiniz:

Facebook reklam maliyeti benzeri seyirciler

Ardından, yüklediğiniz özel kitleyi ve hedeflemek istediğiniz ülkeyi seçin:

Faceboom reklam maliyeti, benzer bir kitleyi yaratır

Her ülke için benzer bir kitle yaratabilirsiniz, bu nedenle birden fazla ülkede hedeflerseniz süreci her biri için tekrarlamak zorunda kalacaksınız:

Facebook reklam maliyeti kitle boyutu kaydırıcısı

En iyi uygulama olarak, mümkün olduğunca kük seyirci sayacıyla başlayın. Bu size en yüksek doğruluk ve mümkün olan en iyi bakış açısını kazandıracaktır.

Topladığınız web sitesi ziyaretçileri için bu işlemi tekrarlayın (yükleme gerekli değildir, yalnızca seçin). Tek fark, bu kitleyi dışarıda bırakmak istemiyorsanız.

Ardından, erişiminizi genişletmek için benzer şeyler oluşturun. Reklam kümenizi oluştururken bu kitleye kolayca erişebilirsiniz:

Facebook reklam maliyeti kitle reklam seti

Daha fazla müşteriye ve web sitesi ziyaretçilerine ulaştıkça, başlangıçta bunları yüklediğinize benzer şekilde bu listeleri güncellemek zorunda kalacaksınız.

Şimdi, aradığınızı daha da benzeyecek görünümler elde etmek için ilgi alanlarını ve davranışları katman etmeye hazırsınız …

Facebook reklam maliyeti Putin’in köpek benzeri

(Mükemmel)

Verimlilik Testleri

Bu kitleleri oluşturduktan sonra, maliyet etkinliği elde etmenin en iyi yolu test etmektir. Benzer ancak değişken hedef kitlelere sahip birden fazla reklam seti kurun. Günlük bütçeleri düşük tutun ve böylece bu reklam gruplarına dağılın ve her biri için (farklı kopya / reklam öğesi ile) bir ila üç rakip reklam oluşturun. Facebook, otomatik olarak daha yüksek performans gösteren reklamı destekliyor, bu nedenle diğerleriyle bağları kesmek kolay olacak. Kazananlar olan reklamlar ve reklam setleri, en üst seviyeye çıkar, tam bütçenizi optimize etmenize ve zaten İŞİN VERİLDİĞİNİZ KANIT’a aktarmanıza olanak tanır.

Alaka Puanı

Reklamlarınız için mümkün olan en düşük maliyeti elde etmenin başlıca etkenlerinden biri Alakalılık Puanınızdır. Alaka düzeyi yüksek bir puana ulaşmanın ayrıntıları, reklamlarınızın belirli bir reklam seti içinde “ilgi çekici” olması konusuna girmektedir. Alaka Derecelendirme Skoru reklama özgüdür; yani, bir reklam grubunda, kopyalarının doğasına ve etkileşimde bulunduğu derece temel alınarak farklı alaka puanlarına sahip üç reklama sahip olabilirsiniz. Bu nedenle, denemeler yaptırmanız ve tüm yıl boyunca performans gösteren reklamlarınızın üzerine yazmanız önemlidir. Bu uygulama aynı zamanda yeteneklerinizi bir kopyadan ve yaratıcı açıdan artıracak ve size daha iyi ve daha yaratıcı reklamlar üretmeye zorlanacaktır.

Detaylara dikkat

Reklamlarınızı mümkün olduğunca görsel açıdan büyüleyici yapmalısınız. Unutmayın, dikkat ve katılım için yarışıyorsunuz demektir. Bu Google değil, değeri arıyor değiller – onlara değer katıyorsunuz demektir.

Kopyalamayı da unutma. İyi görünmek savaşın yarısı olsa da, reklamınızın popüler olabilmesi için mükemmel bir kişiliğe ihtiyacı vardır. Cazip yaratıcı ve berbat reklam metnine sahip olmak (veya tam tersi), ıstakoz üzerinde peynir whiz koymak gibidir.

Reklamlarınıza vakit ayırın. Seni pazarlamacı yapan şey budur. Başarılı olma şansın tam anlamıyla bir milyonda bir olabilir …

Facebook reklam maliyeti Jim Carrey Dumb & Dumber, bu nedenle bir şans var

Facebook reklamcılığının maliyeti, hedef kitlenize ulaşma ve bunlarla etkileşim kurma yeteneğinizi yansıtır. Her ne kadar “maliyet” hedeflerinize ve başarı olarak ne oluşturduğunuza bağlı olsa da, yukarıda özetlediğim bu evrensel stratejiler hedef çizgisinde yer almalıdır. Gerisi size kalmış.