Tüm noktalama işaretlerinden, kesme işareti en çok suiistimal edilmiş olmalı. Diğer mektupların kaybolduğu boşlukları doldurarak yardım etmek istiyor ancak bunun yerine, insanları, onun için uygun olmayan her türlü duruma atıyor, mükemmel derecede iyi cümleler veya cümleler kuruyor ve aptalca yerinde görünmesine neden oluyor. .

Açıklığa karşı bu suçlar o kadar korkunç ki, çok sayıda blogun kendilerine dikkat çektiğini ve onlara sıkıştığını belirtti. Ancak, en çok yanlış kullanıldıkları üç durumda bir kesme işareti kullanmayı öğrendiyseniz, bu sitelerde yazınızı bulmak konusunda endişelenmeniz gerekmeyecek.

Birden Fazla Kelimeyi Aranacak Nokta Karakterlerini Kullanma

Bu, önlemenin en kolay tuzak. Çoğul oluşturmak için bir kesme işareti ne zaman kullanıyorsunuz? Sen yapmıyorsun

Bu hatanın ne kadar yaygın olduğunu şaşırtacaktınız, fakat yanlış, yanlış, yanlış. Her zaman neredeyse aptalca görüneceksin.

Bununla birlikte, ufacık, ufacık, olağandışı bir istisna vardır, bunlardan biri hiç zorlanmaz ve tek bir harf çoğaltır. Mesela seninkini dağıtmaktan ve T’lerini geçmekten söz ediyorsan, orada kesme işaretlerine ihtiyacın var. Ama hepsi bu. Çoğul başka bir şey yapıyorsanız, kesme işareti ait değildir. Sadece -s veya -es ekleyin ve devam edin.

On yılın çoğulculuğu ne oldu? İnsanları bu kelepçeleri kullandık, değil mi? Evet, hayır 1980’lerden bahsediyorsan, orada da bir kesme işaretine ihtiyacın yok. Fakat sayıların ikisini kesip, 80’lere atıfta bulunuyorsanız, yalnızca bir daralma oluşturduğunuz için bir kesme işaretine ihtiyacınız vardır: Kesme işareti eksik olan “19” un yerini alıyor.

Bir Kesme Noktasında Bir Kesme Biçimini Ne Zaman Kullanmalıyım?

Hepimiz dilbilgisi okulundaki kasılmaları öğrendik ve bunlar kesinlikle kesme işaretlerinin doğru olduğu yerlerdir. Aslında, bu bir kesme işaretinin başlıca işlevi: dışarıda kalan harfleri değiştirmek. Bir daralma oluşturmak için iki kelimeyi birlikte koyduğunuzda, kesme işareti atlanmış harflerin / karakterlerin bulunduğu boşluğu doldurur:

Can + değil = Canlı Değil (“hayır” yerine geçer)
Sen + are = Sen (“a” yerine geçer)
Has + not = Değil (“o” yerine geçer)
Onlar vardır + have = onlar (yerine “ha”)
It + is = İşte (“i” nin yerine geçer)
Sonuncusuna bir daha göz at. “Bu öyle” anlamına gelir. Hatırlayın. Bir dakika içinde ona geri döneceğiz.

İyimser bir Kesme işareti Nasıl Kullanılır

Kesme işareti hatası Kesme işaretinin doğru kullanılması, mülkiyeti gösteren mülk sahibi bir mülkiyet oluşturmaktır. Ancak, bir sözcüğü sahiplenmek için daima bir kesme işaretine ihtiyacınız yoktur. İmtiyaz sahipleri için kesme işareti kuralları, sizinle birlikte başlattığınız kelimeye bağlıdır.

Tek kelimeyle iyelik yapıyor musun? Öyleyse, mağazanın saatlerinde veya James’in çerezlerinde olduğu gibi bir kesme işareti ve bir S ekleyin.
Zamir iyelik yapıyor musun? Burada bir kesme işaretine ihtiyacınız yok, çünkü zamirlerin kendi sahiplenme biçimleri var: Ben / ben, siz / onun, onun / onun, biz / bizim, onlar / onların.
Bir çoğul iyelik yapıyor musun? S’de son bulursa, oyuncuların sözleşmesinde veya Joneses’un yeni RV’sinde olduğu gibi S’den sonra bir kesme işareti ekleyin. Ancak S’de bitmiyorsa, çocukların resitalinde olduğu gibi bir kesme işareti ve bir S ekleyerek düzensiz çoğul bir sahiplik yapın.
Onun Benzeri Kullanma Zamanı: Hangisi Doğru?

Onun veya onun kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmek birçok insanın sık karşılaştığı bir sorundur ancak cevap, eksik olan harflerin çoğunlukla bir kesme işaretinin yerini almasını hatırlamaktır.

Sahiplik yapmak istiyor iseniz, “onun” kelimesi sizin ihtiyacınız olan kelimedir: “Sahiplik göstermek için gayret gösterecekseniz” mantığı yoktur.
Ama yağmur yağdığını söylemek istersen, “bu” için doğru zaman.